Kategorie: Články

Pavel Durov na Digital-Life-Design konferenci v Mnichově

Pavel Durov zakladatel a spolumajitel Vkontekte na konferenci Digital-Life-Design v Mnichově

Pavel Durov - Vkontakte na konferenci v Mnichově
Pavel Durov, je zakladatel a spolumajitel přední ruské sociální sítě VKontakte ("v kontaktu"). Zdroj: Getty Images / Fotobank

 

Gazeta.ru: Máte ještě plány na IPO v roce 2012? Kdy, kolik a za jakou cenu? Vy jste v jednání s bankami Underwriter?

Pavel Durov: Věříme, že IPO je možné v roce 2012 nebo 2013. Nemohu jít do detailů v tomto bodě.

 

Gazeta.ru: Jste v jednání s Mail.ru prodat podíl v VKontakte? Už jste jednal s Google, Yandex nebo jiných internetových firem?

VKontakte je Rusko je největší sociální síť, a to bude hodně zajímavé pro investory, uvedl Anna Lepetukhina, analytik dialogu trojky. Podle TNS, VKontakte mělo 25 milionů uživatelů v roce 2011 a 35,9 milionů EUR podle odhadů comScore. 33 milionů lidí se přihlásit na každý den, Durov řekl na konferenci včera s odvoláním na Liveinternet údaje za leden 2012.Lepetukhina dodal, že s předpokládaným IPO Facebooku v létě 2012, bylo by moudré, VKontakte odložit tak, aby investoři mohli ocenit to na základě ukazatelů největší světové sociální sítě.

PD: Ne jsme v žádné takové jednání v současné době, ale může prodat malý podíl, zhruba 3 procenta, než se veřejnost s cílem zvýšit svou kapitalizaci před IPO.

 

Gazeta.ru: Existuje mnoho skupin, na které byly VKontakte silnou kritiku. Například existují skupiny, poradenství o tom, jak kontrolovat svou váhu. Vedoucí jedné z těchto skupin zemřel anorexií, což vyvolalo obrovskou kontroverzi. Chystáte se regulovat skupiny?

 

PD: Máme speciální reklamační formuláře pro tento typ obsahu: porno, rozesílání spamu nebo podněcování k násilí. Je pro nás nemožné sledovat všechno. I když jsme smazání některé skupiny, ostatní pop-up. Jen si představte, půl miliardy zprávy se objevují každou minutu, je 100 milionů poznámky jsou umístěny na stěnách, a miliardy obrazů jsou nahrávány. Pokud jde o pre-moderování, to znamená, že umírněnost před odesláním, to může zabít jakýkoli komunikační prostředek.

 

Gazeta.ru: sociální sítě VKontakte je na seznamu americké administrativy z největších světových distributorů pirátských výrobků. Plánujete posílit boj proti pirátství a padělání výrobků na VKontakte?

PD: Pro začátek, aby se něco říkat pirátské produktu musíte nejprve u soudu dokázat. Navázali jsme vztahy s držiteli autorských práv, a my odstranění pirátských výrobků na jejich žádost. Kromě toho mohou ruští nositelé práv, jako je TNT Channel Ruska, odstranit nelegální obsah themselves.They můžete také použít speciální zprostředkovatelů, kteří sledují tento obsah.

 

Gazeta.ru: Je VKontakte publikum v Rusku klesá kvůli Facebooku? Co je publikum ruské sociální sítě právě teď?

PD: Ne, my nevidíme Facebook jako konkurenta. Naším hlavním soupeřem je na internetových stránkách Odnoklassniki. Náš počet unikátních návštěvníků se zvýšil o 35 procent za posledních 6 měsíců. Máme 70 milionů aktivních uživatelů za měsíc, 33 milionů unikátních uživatelů za den a 150.000 registrací denně.

Věk publika se neustále mění. Je velmi důležité přilákat nové uživatele, a současně to jsou konzervativní lidé, 50-60 let.

 

Gazeta.ru: Proč jste se rozhodli darovat $ 1 milión na Wikipedii?

PD: Informace, například na Тwitter, se rychle stává aktuální. Ale Wikipedie udržuje jeho informace aktualizovat a to se stává ještě důležitější s časem. Kromě toho, je to zdarma "altruistický" produkt, který má velký slib.

Jsem se rozhodl darovat, ale je zvláštní postup, ve kterém dar musí být schválen radou Wikipedie rady. Chtějí mít jistotu, že to není reklama, a tak dále.

 

Gazeta.ru: Jaká je situace s ochranou osobních údajů v síti?

PD: Jsme v souladu se všemi zákony o ochraně osobních údajů. Sociální sítě v Rusku jsou v soutěži. Pokud jsou netěsnosti, budou uživatelé přestat věřit nám.

 

Gazeta.ru: Jak VKontakte vydělat peníze?

PD: Padesát procent pochází z kontextové reklamy, a 50 procent je z různých her a dárkové služby.

 

Gazeta.ru slovy: ruské orgány činné v trestním řízení tvrdí, že americká Ústřední zpravodajská služba používá sociální sítě jako nástroje pro Rusko ovlivnit. Co si o tom myslíte? Obecně lze říci, jaký je váš postoj k protestních nálad na sociálních sítích?

PD: Nevím o tom nic. Technicky vzato, samozřejmě, všechno je možné. Snažíme se být neutrální, nepodporovaly buď orgány nebo opozici. Pokud jde o mě osobně, jsem lhostejný k politice.

 

Zdroj: rbth.ru - Google translator

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.