Kategorie: Články

První zkušenosti a dojmy s VK.com

Pro koho a co může VKontakte uživatelům přinést - mé první dojmy.

Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem sociálních sítí, do facebooku už jen nahlédnu 1x za 10 dní. Včera jsem si ale založi účet v VKontakte. Jedná se o velmi jednoduché a přehledné rozhraní bez reklam a zbytečností. Spíše než jako soc. sít jej budu aktivně používat jako úložiště fotogalerií, videí a hudby. Ano až cloud computingové možnosti poskytuje vk.com. V síti jsou sdíleny tuny hudby v mp3 a filmů (buhužel převážně rusky). Pomocí primitivního a účelného vyhledávače ev. uploaderu jej můžete vkládat do vlastních složek a playlistů. Zásuvné moduly pro Firefox, Operu nebo Google Chrome přidají tlačítka pro download (ale to snad není ani třeba - chci mít vše online! Kdykoliv a kdekoliv! - VK to umí skvěle) . Tvorba fotogalerií s popisy a samozřejmě s určením osob na jednotlivých fotografiích. Neomezený prostor pro fotografie, hudbu a videa. Jediné limity, které jsem nalezl byly: Video soubor max. velikost 2GB, import a rescan fotografií max. 50 fotografií najednou, max. 500 fotografií v jednom albu. Obsahuje i funkce k importu zpráv na Twiter a Facebook.
Pokud si k tomu ještě představím bezplatnou inzerci a sociální síť získávám skvělý nástroj, který mi nahrazuje desítky serverů jako youtube, graveshark, prostopleer, rapidshare, streem i facebook. Záleží jen na každém co a jak bude využívat. A spamu se snad bát nemusím, provoz ani registrace nevyžaduje žádnou emailovou adresu.
Do systému VK se nelze sám zaregistrovat, ale musíte být pozváni někým zevnitř. Registrace ve VK probíhá celkem jednoduše: prostě Vám jen příjde SMS zpráva s uživatelským jménem a heslem (to lze změnit). Vaše soukromí a informace o Vás a co hodláte sdílet si už nastavíte po přihlášení. Rozhraní je kompletně v Češtině.
Osobně jsem nadšen a doporučuji alespoň vyzkoušet.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Vůbec to zde nechápu!

, - odpovědět

Ahoj, rád bych jestli je mě někdo ochoten pozvat do VK v kontakte.
+421904412128 Děkuji mockrát. Jsem ochoten poté pozvat další. : - )
10

, Dobrá práce odpovědět

V jednoduchosti je krása a tento portál splňuje uvedenou podmínku dokonale. Přeji hodně zdaru vývojářům a adminovi.

, - odpovědět

taky tu tápu asi než si zvyknem
5

, Přihlášení odpovědět

Lze se už i přihlásit bez toho aniž by Vám někdo musel zevnitř poslat pozvánku. Používám sám je to super :D Mohu také doporučit :D

, - odpovědět

Mám v tom trochu zmatek, jsem zvyklý na facebook a tady v tom se nemůžu nějak vyznat ! 7 7 7

, - odpovědět

Ahoj. Můžete mě někdo prosím pozvat? Rád poznám nové lidi! +420608040229

, - odpovědět

je možne mě take pozvat tel.c.732904469

, - odpovědět

zdravim, je moznost zrusenia textovej ikony "online" ked som prihlaseny?

icon , Pozvánky na VKontakte odpovědět

Nabídka a poptávka pozvánek na VK je www.vk.hys.cz/pozvanky-na-vkontakte.a5.html

, Pozvánka odpovědět

Ahoj, rád bych jestli je mě někdo ochoten pozvat do vkontakte.
731 311 447 Děkuji mockrát. Jsem ochoten poté pozvat další. : - )

, VKontakte odpovědět

Dobry den,
taky bych se tam rád registroval a našel staré známe z Moskvy.
Nemáte tip či neznáte někoho kdo by mo mohl poslat pozvánku.
Děkuji předem za odpověď.

Karel

icon odpověděl(a)

Dobrý den
Účet mám, ale už nemám možnost pozvat další osoby. Kdyby někdo věděl, jak to ještě jinak udělat, prosím o zveřejnění. Myslím, že je ještě jedna možnost jak. Stát se překladatelem. Schvaluješ a navrhuješ překlady do rodilého jazyka, podílíš se na výběru nejlepší verze překladu VK a pokud tuto možnost získáš, dostaneš možnost neomezených pozvánek - tedy tak nějak jsem to někde četl. 8